Letnie promocje💚 do -80% na wszystkie olejki: 5%, 7%, 10%, 15% i 35% 🍀

Zalety konopi, wady tytoniu i alkoholu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem “Zalety konopi, wady tytoniu i alkoholu”, który powstał na bazie audycji przeprowadzonej przez Janusza Zagórskiego z Dominiką Dominiak dla NTV.

JZ: Bardzo serdecznie Was witamy, dobry wieczór tu w Polsce, dzień dobry za oceanem. W naszym okienku NTV Dominika Dominiak, więc będziemy spotykali się z tym wszystkim co dotyczy tym razem pewnego porównania, tego co dają konopie, a tego co daje alkohol lub inne używki. 

DD: Witajcie kochani, dobry wieczór tutaj w kraju i w Europie i dzień dobry za oceanem. 

JZ: Rozumiem, że zrobiłaś taki zestaw, którym chcesz się podzielić z naszymi widzami, który pokazuje porównanie takich używek jak alkohol i tytoń z konopią. Używki takie jak alkohol i tytoń są powszechnie akceptowane i wszędzie dostępne. W prawdzie na tych opakowaniach znajdują się nieprzyjemne obrazki, które miałaby odstraszyć kupujących, ze względu na konsekwencje picia i palenia, ale co tam komu przeszkadzają obrazki, wszystko jest dostępne. Natomiast przebijanie się tego wszystkiego co można wyekstrahować z konopi to droga przez mękę, dwa różne światy, tak? 

DD: Niestety ta eliminacja konopi z jej powszechnej dostępności, jaka była chociażby w latach 40, kiedy słynęliśmy jako Polska, nie tylko z przetwórstwa linowego, o czym bardzo sobie chwalił Krzysztof Kolumb, który powiedział, że gdyby nie liny z konopi, nie dotarłby do Ameryki. W naszych domach były często na stołach zupy konopne, także od zarania dziejów. Tworząc poradnik kannabinoidowy dość mocno się zagłębiłam w poszczególne aspekty, jak chociażby właśnie ten, który związany z prohibicją z USA, która wypłynęła tak naprawdę bardzo mocno w latach 30 w Stanach Zjednoczonych, gdzie propaganda podobna do tej obecnej w pandemii, polegała na tym, że pomiędzy reklamami puszczano takie materiały, w których mówiono, że marihuana działa szkodliwie, że działa źle na zdrowie, że wstępują złe demony itd. To wszystko miało na celu tak naprawdę, wyeliminowanie ruchów wyzwoleńczych czarnoskórych, bo konopia była bardzo rozpowszechniania przez muzyków z Nowego Orleanu, muzyków jazzowych, w tym Armstronga, który bronił praw konopi do ostatnich chwil swojego życia. Też za posiadanie konopi przy sobie wylądował na kilka dni w więzieniu z białymi ludźmi, gdzie chcieli go w ten sposób pogrążyć, ponieważ też w więźniu można było stosować rasizm. Jeszcze później w latach 70 prezydent Nixon, który jako pierwszy wprowadził ustawę „O przeciwdziałaniu narkomanii „ , w której napisał, że konopia jest zaliczana do narkotyku, chociaż nie powinna być w ogóle nazywana narkotykiem. Z tego względu, że ma niesamowite działanie prozdrowotne. Wiele badań prowadzonych na całym świecie pokazuje, jak wiele chorób możemy wyleczyć dzięki Świętej Roślinie. Mało tego, psychoaktywny związek tetrahydrokannabidiol, który jest w konopi indyjskiej, ma niesamowite właściwości przeciwbólowe, także jest niesamowita terapia tzw. medyczną marihuaną dla osób z poważnymi stanami chorobowymi np. nowotwory, glejaki. 

Tabelka, którą przygotowałam jest dostępna w poradniku kannabinoidowym, który całkiem niedawno miał już ostateczną wersję edycji. Chciałam pokazać, żeby unaocznić ludziom, że coś co szkodzi człowiekowi i nie ma żadnych zalet, poza może faktem rytuału puszczenia sobie dymku, albo poza byciem pod wpływem upojenia.  Tabelka podzielona jest na kolumny- tytoń, alkohol, konopia. 

Zacznę od wad tytoniu. Oczywiście uzależnia. Powoduje choroby układy oddechowy tj. rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rak płuc, rak jelita, rak jamy ustnej, rak krtani, rak tchawicy, choroby płuc, astma oskrzelowa, gruźlica. Choroby układu krążenia tj. choroba niedokrwienna serca, zawał serca mięśniowego, miażdżyca zarostowa kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze, tętniak, zatory w żyłach. Inne choroby to rak nerki, rak pęcherza moczowego, wrzody żołądka oraz dwunastnicy, choroby oczu, niedowidzenia, impotencja i upośledzenie płodności. Zalet zdrowotnych z palenia tytoniu BRAK. 

W przypadku alkoholu zacznę również od wad. Choroby układu oddechowego- rak jamy ustnej, rak krtani. Choroby układu krążenia- nadciśnienie tętnicze, arytmia serca, kardiomiopatia przerostowa. Choroby układu pokarmowego- alkoholowe zapalenie wątroby, marskość wątroby, stłuszczenie wątroby. Wśród innych chorób wyróżniamy utratę pamięci, zanik koncentracji, trudność ze skupieniem i uczeniem się, udar oraz zmniejszenie materii szarej i białej w mózgu i w konsekwencji popsute relacje z bliskimi. Zalet pomimo samego staniu upojenia i tego, że tak naprawdę alkohol odwraca nam bieguny, odcina nam świadomość od naszego wyższego ja. Zresztą po alkoholu ludzie potrafią być bardzo złośliwi i agresywnie, jak również bardzo kochani. Także to co jest w podświadomości bardzo wyjdzie pod wpływem alkoholu. Natomiast zalet zdrowotnych BRAK. 

Przejdę teraz do konopi. Może zacznę od wad, ponieważ wady występują tylko w przypadku palenia, ale nie dlatego że konopia działa szkodliwe, ale wręcz przeciwnie. Wiele osób palących konopie wyszło z problemów zdrowotnych. Natomiast jak każdy dym dostający się do płuc, jest on szkodliwy dla naszych płuc, więc dlatego przy paleniu jakiejkolwiek konopi, włóknistej, przemysłowej czy tzw. CBD, indyjskiej oraz medycznej marihuany warto sięgnąć po waporyzator. Warto również wspomnieć, dlaczego w USA nazwano konopię marihuaną. W języku hiszpańskim marihuana znaczy narkotyk i chciano bardzo, żeby była utożsamiana z uchodźcami z Meksyku, którzy się przedostawali do Stanów, którzy też przemycali często narkotyki. Z tego też względu fani i praktycy w terapii medycznej marihuany, nie lubią słowa marihuany, nazywamy ją po prostu Cannabis. 

Zacznę teraz od wad konopi. Nie ma efektów ubocznych stosowania kannabinoidów i konopi włóknistej, z wyjątkiem palenia, gdzie dym jest szkodliwy dla płuc, dlatego waporyzacja jest najbezpieczniejszą formą. Skutki odstawienia po dłuższym czasie palenia konopi indyjskiej (medycznej marihuany) – trudności z koncentracją, brak apetytu, gdzie palenie tak naprawdę wzmaga łaknienie i chce się więcej jeść, to po odstawieniu można mieć brak apetytu, niepokój, lenistwo, bezsenność. Skutki palenia dużej ilości konopi indyjskiej (zawierającej duże stężenie THC): fizyczne- nadmierne wytwarzanie flegmy, świszczący oddech, może wystąpić przewlekłe zapalenie oskrzeli. Skutki psychiczne: lenistwo, problemy z pamięcią. Badania naukowe pokazały, że we wczesnym stadium rozwoju mózgu ten tetrahydrokannabidiol, czyli ten który działa psychoaktywnie, upośledza mózg, który się rozwija. Natomiast wielu rodziców, którzy mają dzieci z autyzmem stosują w terapii medyczną marihuana, która tym dzieciom pomaga i nie zauważyli u tych dzieci, żeby w jakiś sposób wpłynęło to negatywnie na ich małe dzieci. Podejrzewam więc, że badania te dotyczyły bardzo wczesnego rozwoju, a może nawet rozwoju jeszcze płodowego. Dlatego też kobiety w ciąży nie powinny stosować kannabinoidów, ponieważ kobieta w ciąży produkuje dużą ilość kannabinoidów. W mleku matki dla dziecka jest tych kannabinoidów bardzo dużo. Kobieta w ciąży, jeśli miałaby ochotę stosować ją prozdrowotnie, musiałby zaczerpnąć wiedzy u naprawdę świadomego lekarza. Może pić napary konopne, ale nie powinna stosować żadnych olejków konopnych. Nie zauważono żadnych wad i przeciwskazań ze stosowania kannabinoidów, tylko wyłącznie, kiedy terapia jest dostosowania nie właściwe np. u malutkich dzieci, małych zwierząt. W przypadku, kiedy dostarczy się zbyt duże stężanie kannabinodiwó, można obciążyć nerki, dlatego tak bardzo ważna jest ta wiedza. Z tego też względu napisałam poradnik kannabinoidowy, aby osoby, które nie mają żadnej wiedzy, dowiedziały się jak rozpocząć kurację, jak mogą pomóc swoim pupilom, dzieciom, bliskim i samemu sobie. 

Teraz przejdę do zalet konopi, które są tutaj wymienione. Przede wszystkim konopia nie uzależnia, może uzależnić psychicznie, ale fizycznie nie uzależnia. 

Zalet jest tak dużo, że nie zmieściło mi się w tej tabelce, więc postanowiłam, że wypiszę tyle ile mi się zmieści. Podejrzewam, że na przełomie kilku lat tych pozytywnych efektów, na podstawie badań będzie wypisanych dużo więcej. 

Konopia wykazuje działanie: antyzakrzepowo, uspokajające, rozluźniające, relaksujące, przeciwbólowe, antynowotworowe, antybakteryjne, antygrzybiczne, antynowotworowe, przeciwzapalne, rozluźniające na mięsnie gładkie jelit, macicy, reguluje prace jelit, przeciwzakrzepowe, przeciw lękowe, przeciwdepresyjne, wyrównuje poziom insuliny we krwi, przywraca homeostazę w organizmie. 

Znajduje zastosowanie w leczeniu: ADHD, padaczki, stanów lękowych, nerwicy, depresji, PTSD, Alzheimera, nowotworów układu pokarmowego, problemów z trawieniem, endometriozy, Hashimoto, bulimii, anoreksji, AZS, trądziku, łuszczycy, zespołu jelita drażliwego, choroby Crohna, cukrzycy typu II, chorób układu moczowego, niewydolności wątroby, kurzajki, opryszczki.  Także kochani, konopia powinna być legalna, powinna być dostępna. Ludzie z rządu nie powinni decydować o tym, co pomaga ludziom powinno być legalne. Jest to wbrew stwórczej energii i wbrew naturze, zabraniać ludziom normlanego dostępu do konopi. 

JZ: To co przez tysiące lat było normalnością, każdy brał z przyrody to co można było wziąć. Teraz „big farma” po prostu chce przejąć praktycznie cały łańcuch pokarmowy i cały łańcuch leczniczy. Wszystko co daje przyroda, chce w jakiś sposób blokować, ewentualnie przekształcić, modyfikować genetycznie, żeby to wszystko było na ich patentach, na ich pieniądzach. Skala napadu, w jakimś sensie rabunku na nasz wszystkich jest niewyobrażalna, jest to robione bardzo powoli, ale wystarczająco widocznie dla tych, którzy umieją to obserwować. Dotyczy to wszystkiego co istnieje. Jesteśmy naprawdę śmiertelnie zagrożeni tym co wyprawia, najbardziej według mnie patologiczna grupa, która znajduje się wewnątrz tego całego globalistycznego spisku, bo myślę, że naprawdę to można tak nazwać. 

DD: A jeszcze dodam Januszu do tego co mówisz, że większości przypadków ludzie z rządu posiadają w krajach, gdzie jest legalna uprawa konopi, duże hektary upraw. W Polsce z tego co słyszałam nawet jeden z polityków, którego nazywamy „prezesem”, stosował w terapii zdrowotnej konopię. Można powiedzieć, że dzięki niemu jest dostępna medyczna marihuana w aptece, ale tak naprawdę może tak naprawdę dlatego, żeby on sam nie miał problemów, gdyby został gdzieś złapany. Ale co niestety, jak teraz ta ustawa na zmianę na lepsze o przeciwdziałaniu narkomanii, gdzie podwyższyły się normy do 0,3% THC w kwiatostanie, gdzie wcześniej było 0,2. Oraz że Polak będzie mógł uprawiać konopię indyjską w celu do aptek. Ale to samo było w Hiszpanii. Ustawa zmieniła się na lepsze, Hiszpan może uprawiać, ale nie może nic z tego wyprodukować. On to może odsprzedać koncernom zagranicznym, może sprzedać lobbystom zagranicznym, którzy mają dostęp do aptek. Tak samo tutaj, są tylko dwie firmy niemiecka i kalifornijska, o budżecie izraelskim, która mają dostęp do aptek polskich. 

Zadałam posłowi pytanie: Na ile ta ustawa pozwoli na to, żeby to Polak mógł wyprodukować, a nie tylko posiać dla jakiegoś lobbysty lub koncernu zagranicznemu. Odpowiedział, że nie wiemy właśnie. 

JZ: Nie ma takie ustawy, takiego rozporządzenia, która nie byłaby przez jakiś „gang” lobbowana, nie byłyby haracze opłacone, żeby nadać tej czy innej ustawie taki kształt, by ci którzy są naprawdę wysoko czerpali z tego największe zyski. Ta oligarchiczna struktura, która funkcjonuje w Polce i ogólnie w świecie zachodnim, po prostu to jest niezwykle ordynarne. 

DD: Jeszcze chciałam tylko dodać, bo na pewno widzowie, którzy usłyszeli, że alkohol nie ma zalet. To chciałam powiedzieć taką ciekawostkę, że badania, które kiedyś się głośno słyszało, że ta jedna lampka czerwonego wina jest bardzo zdrowa dla naszego układu krwionośnego i serca. Okazało się, że te badania były tak naprawdę zlecone przez koncerny alkoholowe, przez producentów win i nie ma badań na ten temat z innych niezależnych laboratorium, które by to potwierdziły. 

JZ: Rozumiem, a tam jak są badania za pieniądze koncernów, no to wiadomo jakie będą wyniki. Żyjemy w świecie tak potężnego kłamstwa, tak sprzecznych informacji, że wierzyć można tylko tym, którzy w sposób uczciwy działają i dokumentują tą swoja działalność.

DD: Tak już kończąc, chciałam na zakończenie przeczytać dwie historie, jak pomogła terapia Świętą Rośliną, olejkami konopnymi z mojej marki osobistej. 

Kobieta 75 lat, fibromialgia 

Jedna z klientek kupiła olejek dla swojej mamy. Po pierwszych aplikacjach stan starszej kobiety się̨ polepszył na tyle, że pomimo fibromalgii (uporczywy ból mięśni i kości) mogła spokojnie wstać́ z łóżka. Zyskała też więcej energii niż̇ dawniej. Wkrótce zaczęła przesypiać́ całe noce i budzić́ się̨ wypoczęta, co wcześniej nie miało miejsca. Bóle stawów znacznie
się̨ zmniejszyły. Ciekawostką może być́ to, że według relacji mojej klientki nakładała olejek również̇ na kurzajkę̨, która po kilku aplikacjach zaczęła wysychać́, a wkrótce zniknęła.

Kotek, 1 rok, zdiagnozowany guz mózgu

Olejki o stężeniach poniżej 5 % są̨ przeznaczone dla zwierząt. Wiele osób obawia
się̨ stosowania ich u najmniejszych kotków czy piesków. Wciąż̇ jest też mało informacji na ten temat, bo zwierzęta nie mogą̨ „pochwalić́ się̨” efektami terapii. Dlatego ucieszyłam się̨,
gdy napisali do mnie właściciele kociaka ze zdiagnozowanym guzem mózgu. Po dwóch dniach już̇ była widoczna poprawa w funkcjonowaniu naszego pupila! Przykurcze i napięcia mięśni ustały. Kotek, chodząc, zachowuje równowagę̨. Wrócił mu apetyt. Swoje potrzeby załatwia we właściwych miejscach, a nie pod siebie. Stosujemy u niego olejek 5% RAW+ CBDA+ CBD. 

Dziewczynka 7 lat, epilepsja 

O tej historii opowiadałam już w poprzedniej audycji. Mama tej dziewczynki zaczęła podawać olejek 2,5% ful spectrum. Epilepsja się cofnęła, a także mózg, który pokazywał przez 7 lat uszkodzenie. Rezonans magnetyczny pokazała w 100% naprawiany mózg. 

Także konopia jest Świętą Rośliną, jak mówiły starożytne kultury. Jedna z kolejnych audycji, które nagram już w nowym miejscu, będzie dotyczyła zastosowania konopi w starożytnych kulturach.  

Na koniec jeszcze chciałam dodać, że jeśli ktoś pali konopię indyjska to bardzo ważne jest, aby wyrównać THC z CBD. Jeżeli THC ma 20% do 1% CBD, jak na przykład ma jedna z medycznych marihuan dostępnych w polskich aptekach. Trzeba uzupełnić olejkiem minimum 5% stężenia. Zachęcam osoby palące konopię indyjską by to sprawdziły, ponieważ można dostać leków, lub też napadów różnych myśli. 

Zapraszamy na Instagrama twoje.cbd, a także na stronę mojego sklepiku twoje.cbd. com. W zakładce artykuły, znajdziecie ciekawe artykuły i badania naukowe. No i zapraszam do skorzystania z bardzo atrakcyjnych jesiennych promocji na wszystkie artykuły w moim sklepiku. 

Leave a Comment