Letnie promocje💚 do -80% na wszystkie olejki: 5%, 7%, 10%, 15% i 35% 🍀

Święta Roślina w zdrowiu dla mężczyzn

JZ: Bardzo miło Was powitać, w naszym studio Dominika Dominiak. Różne tematy z Dominika omawiamy, ale najczęściej oczywiście konopie i kannbinoidy. Dzisiaj specjalność, pewien sektor – mianowicie sektor zdrowia mężczyzn.

DD: Witam serdecznie. W jednej z audycji na temat mieszanek ziołowych na endometriozę, bóle menstruacyjne i menopauzę dla kobiet mówiłam, że zrobię również audycję dla mężczyzn, a z uwagi, że wśród wielu klientów mam mężczyzn, którzy doświadczają różnych problemów zdrowotnych pomyślałam że zrobię audycje również o tym. Myślę, że takim najgłówniejszym problemem wśród mężczyzn w szczególności po 70tce jest rak prostaty zaczynający się od przerostu prostaty. Rak prostaty stanowi ponad 20% wszystkich nowotworów w Polsce i jest to najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem.

 Są Mężczyźni, którzy zaczęli stosować olejek konopny, który w składzie ma zarówno CBG, CBGA jak i CBD, CBDA, jest to niskostężeniowy 7% olejek. Przy tak niskich stężeniach można łączyć kannabidiole z kannabigerolami, przy wyższych stężeniach receptory w naszym organizmie zaczynają o te związki walczyć.

Olejek ten (jak każdy full spectrum) działa antynowotworowo, antypasożytniczo, antywirusowo.

JZ: Dlaczego ochrona właśnie prostaty jest szczególnie wyróżniona dzięki tym olejkom?

DD: Dlatego, że zarówno CBGA, CBG jak i CBDA eliminuje stany zapalne, usuwa przyczynę. Po dostaniu się kannabinoidów i kannabigeroli do organizmu układ endokannabinoidowy i jego receptory natychmiast reagują na kannbinoidy, więc Święta Roślina i jej moc jest tak naprawdę lekarstwem dla wielu, wielu chorób i na to są tez badania naukowe. 

Zresztą powiem Wam, że wydawałoby się, że konopia mogłaby wpłynąc negatywnie na płodność u mężczyzn a jest na odwrót.

JZ: Czyli mamy kolejny dar ze strony Świętej Rośliny dla nas, dla mężczyzn?

DD: Konopia tak naprawdę sprawia, że u mężczyzny jest więcej plemników. Tak więc kannbinoidy i kannabigerole maja niesamowite działanie, ale te badania były robione u pacjentów, którzy stosowali (jak to się mówi u nas w kraju medyczną marihuanę – nie lubię używać słowa „marihuana”, tylko Cannabis, ponieważ słowu „marihuana” w latach 30. W USA pod wpływem propagandy nadano pejoratywne znaczenie, tak by było to kojarzone z uciekinierami  z Meksyku). Przy przeroście prostaty (gdyby nasze polskie prawo pozwalało, by móc wyprodukować taki „czopek” z kannabigerolami i kannabidolami, by móc zaaplikować go do odbytniczo, byłoby cudownie( ale ze względu, że nie mamy takiego prawa, mogłaby to zrobić tylko firma farmaceutyczna, a w związku z tym, że w ostatnim czasie zaczęli aresztować sprzedawców i producentów olejków konopnych z konopi włóknistej, to tym bardziej wydaje mi się, że ten krąg firm farmaceutycznych dopuszczonych na rynek polski jest zamknięty, co można zobaczyć po medycznej Cannabis w aptekach (sprowadzane jest to z Niemiec lub z Californi).

JZ: Tzw. Drugi taki element (mówimy tu o plemnikach – o zwiększonej ilości ich produkcji przy zażywaniu olejków), zwiększona siła i sprawność fizyczna i psychiczna także

DD: Tak, ale jeszcze zanim do tego przejdę to warto powiedzieć, że zazwyczaj olejki konopne stosujemy pod język, do wewnątrz, a tu przy kwestiach związanych z przerostem prostaty czy rakiem prostaty wskazane jest też podawane doodbytniczo. Tak więc cieszę się, że mogłam wielu mężczyznom pomóc, którzy z takim problemem się zgłaszali, zastosowali doodbytniczo olejek bez wyciągów naturalnych ( większość ma z wyciągami jak mięta, oregano, trawa cytrynowa), ten jeden zrobiłam bez wyciągów, po to, aby można go było zaaplikować do odbytu, albo jeżeli ktoś ma ochotę a w szczególności kobiety (choć też ma fanów tego olejku pod względem odmładzania, bo CBGA jest komórką macierzystą konopi i działa odmładzająco( używać na twarz, pod oczy bo pięknie odprowadza limfę, zresztą CBGA działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo, przeciwbólowo, więc jest też remedium na powikłania po wirusie, o którym przez ostatnie dwa lata bardzo często słyszeliśmy i na powikłania po eksperymencie medycznym, na co są badania naukowe dostępne na moim sklepiku w zakładce artykuły. Tam są te dwa badania naukowe, na temat tego, że CBGA blokuje przedostawanie się białka kolca, które wytwarza się pod wpływem obecności mRNA w organizmie, o czym też wielu niezależnych lekarzy i naukowców się wypowiada.

JZ: Także to wszystko bardzo ładnie brzmi, teraz może jeszcze powiedzmy o ogólnej kondycji psychofizycznej mężczyzn, jest to jakieś spectrum pomocy?

DD: Tak, jest oczywiście i cieszę się że mógł to sprawdzić mężczyzna, który na co dzień jest w sporcie, a mówię o mistrzu sztuk walki MMA Robercie Bryczku. Szukał on wśród wielu firm na rynku odpowiednich dla siebie olejków konopnych, które by go wspierały w procesach fizjologicznych i w treningach, w koncentracji. Sam napisała do mnie, że próbował produktów wielu firm, ale niestety nie pomagało, dopiero moje olejki przyniosły efekt. Od razu powiem dlaczego (mówię o tym w każdej audycji), ponieważ ekstrakty, które ekstrahuje z suszu konopnego są tylko od rolników ekologicznych, ponieważ konopia może za jednym obsianiem wyciągnąć wszystkie metale ciężkie z ziemi, więc ja dbam o to, by to było tylko z upraw Eko, bo wtedy konopia ma spektrum wszystkich innych składników, m.in. krzemu, od którego zależy czy wszystkie inne minerały się wchłoną w organizm oraz flawonoidy, kannbinoidy, karotenoidy, antocyjany, polifenole i terpeny, o których opowiem w następnej audycji. Także jest to bardzo istotne plus to że ekstrakcja alkoholowa pozostawia nam te formy kwaśne.

JZ: No właśnie, cały czas podkreślasz znaczenie ekstrakcji alkoholowej, wyróżniasz ja właściwie w stosunku do innych. Może przypomnij tak w dwóch zdaniach dlaczego właśnie ja wyróżniasz?

DD: Ponieważ ekstrakcja alkoholowa jako jedyna jest w stanie pozostawić kannbinoidy kwaśne. Niestety ekstrakcję CO2 albo węgowowodorowa (zazwyczaj to jest jakiś pentan, propan, butan – słyszałam też o takich którzy używają ropy naftowej co jest okropne, bo jest pójście najtańszym kosztem, a niestety większość tych, którzy przechodzą z biznesu tytoniowego na konopny to tak robią i nie liczy się dla nich zdrowie człowieka, dlatego wielu moich klientów jest zaskoczonych dlaczego moje 5% czy 7% olejki działają mocniej jak 25% innych firm). Ekstrakcja alkoholowa, uprawy ekologiczne plus olej konopny, który jest nośnikiem w takim olejku jest też z certyfikatem Eko też od rolnika ekologicznego.

JZ: Dbasz o to. Jesteś znana i ceniona. My cały czas podkreślamy, że to jest w ogóle warunek puszczenia czegoś na rynek. Jeżeli nasiona nie będą odpowiedniej jakości, będą zanieczyszczone różnymi chemikaliami, środkami ochrony roślin, to w zasadzie będzie to szkodziło zamiast pomagać, co dotyczy jakichkolwiek innych preparatów które są dostępne na rynkach, już nie mówię o żywności.

DD: Poza tym powiem tak, są też oczywiście rolnicy którzy nie mają certyfikatów Eko, ale obok swojego pola maja obszar gdzie inny rolnik sypie Roundupem albo dodaje saletry do nawozu czy jakichś hormonów wzrostu. Podczas deszczu wszystko to pod ziemią przenosi się na sąsiednie pole.

Dlatego jest to tak ważne, nie jest takie łatwe, by taki certyfikat Eko uzyskać. Zresztą też miała wymianę zdań na Weed festiwal, na którym byłam wystawcą (pozdrawiam organizatora – Michała) z jednym z wystawców, który twierdził, że  „te certyfikaty Eko to jest jedna wielka ściema”. No właśnie nie jest jedna wielka ściema, bo taki rolnik ma naprawdę duże kontrole.

JZ: Ja uważam, że ma duże kontrole, dlatego że generalnie wszystko co jest zdrowe nie cieszy się zbyt duża popularnością establishmentu opanowanego przez Big Pharmę i jeżeli można „wydusić” standardy z producentów ekologicznych, to To się robi. Oczywiście jest to też interes producentów środowiska naturalnego, są tacy, którzy chcą, by miało to wartość, ale system tak czy inaczej będzie napierał, by w razie tego kogoś odsunąć, wyrzucić z rynku, by tylko znaleźć pretekst. Sama mówisz o różnych sytuacjach, kiedy oni niszczą producentów preparatów konopnych.

DD: Także tacy rolnicy ekologicznie też nie mogą mieć w sąsiedztwie pola  nieekologicznego. Także zwracam uwagę na źródło, bo tak naprawdę ktoś może kupić sobie olejek bardzo tanio gdzieś na allegro czy gdzieś indziej i myśleć że ma fajny olejek a tam okazuje się że jest sztuczny izolat sprowadzony z Chin albo Szwajcarii. Izomery takiego sztucznego izolatu totalnie nie są kompatybilne z naszym organizmem, więc taki ktoś na początku może poczuć działanie kannabinoidów ale poźniej będzie taki efekt sinusoidy, że po dłuższym stosowaniu będą uszczerbki na zdrowiu. Więc to jest tak „ niebo a ziemia” jak postawi się olejek obok olejku, wszystko zależy od tego z jakiego źródła są uprawy i jaka metoda jest ekstrahowane, w jakich warunkach jest to wszystko przygotowywane.

JZ: To jest wszystko po prostu podstawa, nie raz o tym mówisz.

DD: A laboratorium, z którym współpracuje ma też GMP, ma też HACAP

JZ: Co to jest?

DD: To są pozwolenia na produkcję spożywczą w laboratorium plus farmaceutyczną. Także żeby laboratorium mogło dostać takie certyfikaty musi spełnić duże wymogi, to się wiąże z półroczna kontrolą sanepidowską, która polega na tym  że przychodzi ekipa i mówi że rury w ścianie są nie w tym miejscu (śmiech) albo że zlew jest nie w tym miejscu i trzeba wyburzyć i postawić w innym, blaty musza być metalowe ( ostatnio ktoś mi napisał na instagramie, że zdjęcie z laboratorium wygląda jakby było z jakiegoś hangaru), ściany muszą być gładkie (lekka chropowatość jest nieuznana ponieważ mogą się tam zbierać bakterie, więc trzeba wyłożyć płytami , które też kosztują ładnych kilka tysięcy złotych). Także naprawdę duże restrykcje.

JZ: Chciałem zapytać, mam tutaj Twój Poradnik kannabinoidowy. Dalej podtrzymujesz, że takiego poradnika w Polsce nie ma?

DD: Ja przynajmniej nie widziałam. Tak przygotowałam go w oparciu o wiele pytań od trzech lat od kiedy jestem w branży. Dużo ludzi do mnie pisze, pyta, prosi o doradzenie, więc postanowiłam że napiszę taki poradnik, żeby ułatwić, żeby ludzie mieli czarno na białym co to są kannbinoidy, jak stosować kuracje profilaktyczną, przy jakich schorzeniach, problemach zdrowotnych jakie kannbinoidy, które pomagają na co, jak rozpocząć kurację dla dzieci, dla dorosłych dla zwierząt. Troszkę też historii konopi, badania naukowe też są w poradniku. Także jest tam fajna ilość informacji, która dla osoby nie mającej zielonego pojęcia albo która już stosuje kuracje od jakiegoś czasu będzie przydatna.

A w odpowiedzi na Twoje wcześniejsze pytanie odnośnie mężczyzn. Oczywiście zarówno kobiet jak i mężczyzn tyczy sprawność umysłowa i fizyczna. Jak sam Robert Bryczek zaobserwował, że po olejku Brain&Sport, który ma CBG, CBGA full spectrum, osiągał lepsze wyniki, pobijał rekordy. Zresztą ja sama jak miałam możliwość i czas, żeby pochodzić sobie na siłownię (ale to już dawno temu) to sama stosowałam zanim weszłam na bieżnię i byłam bardzo zaskoczona, bo miałam podwójnie lepszy wynik przy takim samym wysiłku fizycznym. I faktem jest to, że kwas kannabigerolowy CBGA jak i kannabigerol CBG wpływa na koncentracje umysłu, nie działa pobudzająco, a zazwyczaj jak się wypije kawę, która ma kofeinę czy herbatę, która ma teinę (czarna, biała, zielona)  – to przy kuracji kannabinoidami trzeba wykluczyć, bo kofeina, teina i tytoń blokują wchłanianie kannabinoidów, witamin i minerałów, to takie pobudzenie występuje. Po CBG, CBGA umysł jest klarowny, czysty, ja często przed ruszeniem w trasę wypijam sobie napar konopny CBGA albo olejek z CBG i CBGA po to żeby wpłynąć na lepszą koncentrację. Zresztą moja wydajność w działaniach społecznościowych jaka miałam przez ostatnie dwa lata oraz w branży zawdzięczam tylko olejkom z CBG, CBGA, które codziennie stosowałam. Dzięki nim mam większa wydajność umysłową, jestem w stanie przyswajać więcej informacji. Tak samo sportowcy zaczęli to doceniać, a Robert Bryczek nie jest jedynym sportowcem, który docenia wartość zarówno CBGA jak i CBG wspomniał o bardzo ważnej rzeczy: lepiej się wysypia. Dlatego olejki z CBG, CBGA lepiej stosować do godziny 18:00, gdyż wpływają na koncentrację umysłu i możemy obudzić się niewypoczęci. Na wieczór powinniśmy zastosować to co umysł rozluźnia, relaksuje, czyli CBD, CBDA. I tak jak powiedział Robert że lepiej się wysypia, lepiej koncentruje, ma lepszą wydajność. Na stronie w zakładce You Tube jest dostępna audycja z Robertem. Nie jest to dedykowane tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet, które tez mają duży wysiłek fizyczny czy umysłowy. Myślę, że warto spróbować, bo jeżeli mamy pełne spectrum działania na wielu poziomach, bo po pierwsze działamy sobie na organizm odrobaczając się, nie trzeba pic olei na wątrobę czy stosować inne mieszanki ziołowe stosując olejek, który ma CBG, CBGA z upraw Eko, ekstrakcji alkoholowej. Także mogłabym tak wymieniać bez końca(śmiech)

JZ: Obiecaliśmy sobie, że ta audycja zbyt długa nie będzie, bo wszyscy macie limitowany czas i oczywiście im krócej tym lepiej a informacje są zagęszczone u Ciebie, więc nie ma opowiadania o wszystkim i o niczym, mamy konkrety, ale takim ostatnim konkretem na koniec jest przypomnienie gdzie w Internecie szukamy Dominiki Dominiak, dosyć łatwo to zrobić, ale przypomnijmy.

DD: Ostatnio założyłam konto na Instagramie dla branży konopnej, to jest twoje.cbd, zapraszam, będę też wdzięczna za obserwowanie konta. Poprzez to konto można przejść na stronę sklepiku: twojecbd.com Tam można wejść i skorzystać z wrześniowych promocji, które są bardzo, bardzo fajne.

JZ: Ta Święta Roślina to jest jedna z królowych.

DD: Tak to jest jedna z królowych, zresztą większość osób, które zaczyna kurację profilaktyczną po tygodniu już czuje tak niesamowite efekty. Miałam na przykład wśród klientów Pana po 50tce, który cierpiał na boreliozę i pisał że po dwóch tygodniach przeszły mu wszystkie symptomy, które utrzymywały się przez wiele lat.

JZ: Musiał przede wszystkim stosować systematycznie i dobrej jakości produkty.

DD: Tak i to jest ważne, żeby właśnie systematycznie stosować. Zresztą miałam młodego mężczyznę z depresją, z bulimią, z anoreksją i co jest ciekawe, że większość osób z takimi poważniejszymi schorzeniami pisze właśnie, że po dwóch tygodniach już widzi super efekty, także no kwestia tej systematyczności a wiadomo, że warto jeszcze wesprzeć taką kurację naparami konopnymi. To dodatkowo szybciej przywraca organizm do homeostazy i odczuwa się naprawdę wewnętrzną harmonię i  powiem tak nie ma drugiej rośliny takiej jak konopia, która po zastosowaniu od razu wpływa na układ endokannabinoidowy, że umysł tu mamy skoncentrowany a ciało się nam rozluźnia, to jest wspaniałe. To jest ta moc rośliny, która zasługuje na miano Świętej Rośliny.

JZ: No właśnie z ta systematycznością u mnie to jest tak, że tylko niektóre rzeczy mi się udało wpisać  w systematyczność, a tutaj tylko od czasu do czasu i teraz sobie obiecuje że do tego mojego menu dołożę także olejki.

DD: A już tak też kończąc, jak już mówimy o raku prostaty czy w ogóle nowotworach to już tutaj trzeba sięgać po wyższe stężenia. Też mam dostępne olejki 35% jak i ekstrakt z pasty CBGA 50%, zresztą ostatnio sama miałam taki niefortunny wypadek, uderzyłam się dość mocno w głowę, miałam wstrząs mózgu, byłam cały dzień na SORze na obserwacji, przez tydzień miałam silne zawroty głowy i bóle głowy, które dzięki waporyzacji CBGA 50% stężenia ustały. Ból przechodził, co kilka godzin waloryzowałam, czułam się dużo lepiej, te zawroty Glowy szybko minęły ( normalnie lekarze mówią że mogą się utrzymywać 2-3 tygodnie, mi już po tygodniu minęły), także jestem wdzięczna Świętej Roślinie.

JZ: Święta Roślina i w ogóle cała przyroda to źródło tego wszystkiego co nam ludziom potrzeba, trzeba tylko poznać ludzi którzy się na tym znają, wiedzą jak się do tego dostać, przerobić, przecież zawsze jest jakiś proces przetworzenia byśmy mogli korzystać i cieszymy się, że cały czas mamy dobre wiadomości z tej przestrzeni. Dominiko bardzo Ci dziękujemy i zapraszam na kolejne spotkania

DD: Ja również dziękuję i życzę pięknego dnia lub pięknego wieczoru

Leave a Comment