Letnie promocje💚 do -80% na wszystkie olejki: 5%, 7%, 10%, 15% i 35% 🍀

KONOPIA I WYJĄTKOWE ZIOŁA, KTÓRE SĄ REMEDIUM NA KOBIECE DOLEGLIWOŚCI

Dolegliwości kobiece, takie jak bóle menstruacyjne, endometriozę czy menopauza są w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykane.  Temat ten dotyczy nie tylko kobiet, ale także mężczyzn, na których zły stan zdrowia kobiety często się odbija.

Z myślą o kobietach przygotowałam mieszanki ziołowe, nie tylko ze Świętą Rośliną, ale także liściem maliny oraz kwiatem jasnoty białej, nie do końca jeszcze docenianym w medycynie naturalnej.  Za to już w starożytności grecki lekarz i farmakolog – Dioskurydes stworzył  5 tomowe dzieło pt.: „De materia medica” i zawarł w nim rozdział poświęcony kwiecie jasnoty białej.

W Polsce  jasnotę białą nazywamy głuchą lub martwą pokrzywą z uwagi na podobieństwo liści jasnoty do pokrzywy, ale w przeciwieństwie do niej nieparzących.

Nie tylko konopia zasługuje na miano Świętej Rośliny, ale każda roślina,  która pomaga w dolegliwościach i wspiera organizm ludzki i nie tylko w prawidłowym funkcjonowaniu.

Endometrioza wiąże się z niewyobrażalnym bólem, bóle menstruacyjne wiążą się z dyskomfortem oraz niemożliwością wręcz normalnego funkcjonowania. Wiele badań wskazuje jasno, iż kobiety pracujące w trakcie menstruacji są o wiele mniej produktywne i aktywne.

Z uwagi, iż sama cierpiałam na endometriozę i wiem z czym na codzień boryka się wiele kobiet na cały świecie, postanowiłam wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyłam mieszanki ziołowe na Dzień dobry oraz na Dobranoc. W obu oprócz liścia maliny oraz kwiatu jasnoty białej znajduje się kwiatostan konopi siewnej – w tej na dzień jest to CBGA Z odmiany Santica 27. Jest to komórka macierzysta konopi, która wykazuje także działanie odmładzające, przeciwbólowe, przeciwzakrzepowe, przeciwnowotworowe, wpływa na koncentrację. Dlatego nawet dla kobiet, które nie odczuwają tego rodzaju bólów, na pewno przyda się wiesza koncentracja i skupienie w tym czasie. W mieszance na Dobranoc oprócz liścia maliny i kwiatu jasnoty białej  znajduje się kwiatostan konopi siewnej CBDA z odmiany Futura, który działa uspokajająco, rozluźniająco, ułatwia zasypianie.

Kwiat jasnoty białej znajduje zastosowanie przy bolesnych i obfitych miesiączkach, przy upławach, wpływa na właściwa prace nerek i pęcherza, działa moczopędnie, przez co ułatwia pozbywanie się toksyn z organizmu, wspomaga właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego, łagodzi wzdęcia, działa uspokajająco, reguluje gospodarkę hormonalna u kobiet. Przy menopauzie wpływa na uregulowaniu nastroju, uderzenia gorąca czy trudnościach z zasypianiem. Już w starożytności kwiat jasnoty miał także zastosowanie na mięśniaki  i torbiele kobiecego układu rozrodczego. Z tego samego powodu ( tj. regulacja gospodarki hormonalnej) kobiety w ciąży nie powinny pić kwiatu jasnoty białej.

Liście maliny wykazują działanie ściągające, przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Liczne badania wykazują również właściwości rozkurczające na mięśnie gładkie jelit, naczyń krwionośnych oraz macicy.

 Dla uzyskania najlepszych efektów, mieszankę taka należałoby pić przez pół roku. Kurację warto też wzbogacić olejkami konopnymi. Na dzień zastosować te z CBGA – wpływające na koncentracje umysłu, na noc – rozluźniające z CBDA. Zestawy  z mieszankami i olejkami również są dostępne na naszej stronie.

Wspierając układ endokannabinoidowy wspieramy również układ odpornościowy, nerwowy i hormonalny czym wpływamy na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=tpEjeOO_LrI

1 thought on “KONOPIA I WYJĄTKOWE ZIOŁA, KTÓRE SĄ REMEDIUM NA KOBIECE DOLEGLIWOŚCI”

Leave a Comment