Wiosenne promocje!💚-20% od cen promocyjnych na olejki 5% 500mg, 7% 700mg, 2,5% 250mg 🟢Feel good & do good🟢

Czy Święta Roślina może wspierać sportowców?

Wielu sportowców zaczęło zauważać działanie konopi włóknistej podczas uprawiania sportu czy przed wymagającym wysiłkiem fizycznym oraz umysłowym. Pozytywne działanie dla sportowców wykazuje przede wszystkim kwas kannabigerolowy CBGA, który jest komórką macierzysta konopi oraz kannabigerol CBG.

Seria Sport&Brain została stworzona z myślą o sportowcach oraz o osobach narażonych na duży wysiłek fizyczny i umysłowy. Zawiera zarówno olejki szerokie spektrum z wyciągiem z pomarańczy jak i full spectrum z wyciągami z oregano, który jest naturalnym konserwantem oraz z trawy cytrynowej dla walorów smakowych. Nośnikiem dla olejków full spectrum ze względu na obecność i korzystny stoaunek kwasów OMEGA -3,6,9, są zmieszane olej lniany, olej konopny oraz olej kokosowy MCT, natomiast dla olejków szerokie spektrum – olej MCT.

Dbamy o to, by uprawy, z których pozyskujemy konopie, były ekologiczne, certyfikowane, polskie, ponieważ konopia przy pierwszym obsianiu wyciąga z ziemi wszystkie składniki. Bardzo ważna jest również ekstrakcja, stosujemy tę najbardziej prozdrowotną – alkoholową, bo tylko ta zostawia w konopi wszystko to co najbardziej wartościowe, m.in. kannabinoidy kwaśne(których nie uzyskamy żadną inną ekstrakcją(, aktywne, polifenole, flawonoidy, terpeny – olejki eteryczne konopi.

Każdy olejek full spectrum po ekstrakcji alkoholowej, z konopi z upraw ekologicznych, działa antybakteryjnie, antywirusowo, antygrzybicznie, antynowotworowo i  antypasożytniczo.

Ekstrakcja alkoholowa jako jedyna pozwala na uzyskanie olejku full spectrum – w innych ekstrakcjach, np. CO2 czy węglowodorowej podczas procesu dekarboksylacji suszu(działanie wysokiej temperatury) pozbywa się wszystkich kannabinoidów kwaśnych, flawonoidów, polifenoli, terpenów.

Olejki eteryczne konopne – terpeny są bardzo wartościowym składnikiem. Ich ekstrakcja to bardzo wymagający i długotrwały proces. Wykazują działanie na nasze zmysły , a także na ciało.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na blogu, pt:”Terpeny w walce z rakiem jelita grubego” opublikowanym przez Wrocławki Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich:

Inne metody walki z rakiem jelita grubego okazały się efektywne, lecz krótkotrwałe.

Kannabinoid aktywny CBD pokonuje barierę krew-mózg  wpływa na układ kannabinoidowy w głowie, dlatego sprawdzi się przy epilepsji, padaczce, depresji, bezsenności, zadziała relaksująco. Natomiast forma kwaśna CBDA na układ endokannabinoidowy znajdujący się w ciele, nie pokona bariery krew-mózg.

Jednym z najciekawszych odkryć jest, że forma aktywna CBG działa zarówno na układ endokannabinoidowy w głowie jak i w ciele. Zaskoczeniem jest również fakt, że forma kwaśna kannabigerolu CBGA działa zarówno na układ enodkannabinoidowy w głowie jak i w ciele.

Logicznym wytłumaczeniem wydaje się, iż CBGA jest komórką macierzystą konopi, każda konopia w pierwszej fazie wzrostu wytwarza  najpierw CBGA, który następnie przekształca się w inne kannabinoidy oraz w nieaktywne THCA.Jeżeli konopia była hodowana w naturalnych, ekologicznych warunkach to stany lękowe, paranoje etc. nie powinny wystąpić.

Konopi nie da się przedawkować – receptory kannabinoidowe znajdują się w całym ciele czlowieka, oprócz podwzgórza, tam natomiast znajdują się receptory opioidowe- a opioidy zawarte są m.in. w lekarstwach. Przedawkowanie opioidów grozi śmiercią.

Święta Roślina przynosi niezwykłe rezultaty w chorobach XXI wieku: nowotwory, cukrzyca, padaczka, stany lękowe i depresyjne, endometrioza, Hashimoto. Konopia pomaga  również wyjść z nałogu alkoholowego czy tytoniowego.

Należy również pamiętać, że teina czy kofeina blokują wchłanianie minerałów, witamin, czy kannabinoidów.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Mistrz Sztuk Walki MMA – Robert Bryczek mówi dlaczego zdecydował się na produkty konopne właśnie osobistej marki Dominiki Dominiak:

Robert Bryczek sztuki walki trenuje od dziecka. Posiada brązowy pas w BJJ, złoty medal w Mistrzostwach Europy w Grapplingu, jest Mistrzem FEN w wadze półśredniej i wiele, wiele innych osiągnięć. Zawodowo walczy od ponad 10 lat, sport porównuje do sztuki – udowadnia że Jego zawód nie ma nic wspólnego z brutalnością czy agresją – wręcz przeciwnie pomaga w wyładowaniu negatywnej energii, jest pewnego rodzaju misją, czasem formą terapii dla młodego pokolenia.

Robert od wielu lat stosuje olejki konopne. Na jednym ze szkoleń dowiedział się, że konopia bierze czynny udział w prewencji udaru mózgu. Olejki konopne pomagają mu w szybszej regeneracji po treningu. Olejki CBD(A) full spectrum zapewniły lepszy sen, który wpływa na jakość i wydajność dnia następnego. Olejki CBG(A) full spectrum zwiększają koncentrację przed treningiem. Przy kontuzji, wypróbował pastę konopną 50% CBGA – która wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwzakrzepowo i przeciwbólowe. Efekty były zadziwiające.

 Robert Bryczek – Mistrz Sztuk Walki MMA po stosowaniu produktów konopnych naszej marki  odczuwa zauważalne efekty. Uważa, że nawet 90% preparatów na rynku opiera się jedynie na marketingu, a producent nie przywiązuje wagi do jakości swoich produktów. Do stosowania naszych produktów przekonało go dbałość przede wszystkim o zdrowie człowieka, a na to ma wpływ wiele czynników i warunków, o które nasza marka dba.

Zachęcamy do wysłuchania audycji:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *