Letnie promocje💚 do -80% na wszystkie olejki: 5%, 7%, 10%, 15% i 35% 🍀

CBG(A) –niezwykłe, uzdrawiające działanie na ludzki organizm

Choć o kannabidiolu CBD w większości bardzo dużo już słyszeliśmy i znamy jego działanie, to wciąż mało wiemy o komórce macierzystej konopi – kwasie kanabigerolowym CBGA.
Układ endokannabinoidowy został odkryty dopiero w latach 90. Przez doktora Mechoulama. Posiadamy układ CB1, który znajduje się w głowie oraz CB2, którego receptory są w ciele.
Najnowsze odkrycia naukowców dowodzą, iż w przeciwieństwie do CBDA, CBGA działa nie tylko na układ endokannabinoidowy w ciele ale także w głowie. Na tym polega fenomen CBGA, to odróżnia go od innych kannabinoidów.
Kwas kannabigerorlowy to pierwszy, macierzysty fitokannabinoid produkowany w konopi. Daje od początek wszystkim innym kannabinoidom. CBGA możemy nazwać matką wszystkich kannabinoidów – bez niego nie powstałoby CBDA- a z niego CBD,nie powstałoby THCA a z niego THC.
Dla producentki- Pani Dominiki Dominiak najważniejsza jest jakość, co wiąże się wysokimi kosztami produkcyjnymi oraz wydłużonym czasem produkcji. Olejki pozyskiwane są metoda ekstrakcji alkoholowej, czyli tej najbardziej prozdrowotnej, tej, która zostawia w konopiach wszystko to co najbardziej wartościowe: kannabinoidy kwaśne, aktywne, flawonoidy, polifenole czy terpeny, które są olejkami eterycznymi konopi.
Unikalność CBGA
Przy różnych problemach związanych z głową, zmianami w mózgu, wymagane jest natychmiastowe działanie. Kwas kannabidiolowy CBDA, by zadziałał na układ endokannabinoidowy w głowie musi najpierw zostać poddany procesowi dekarboksylacji(działaniu podwyższonej temperatury). A CBGA zanim zostanie poddany procesowi dekarboksylacji już działa na układ CB1 w głowie. Dlatego jest on pomocny m.in. przy ADHD, Alzheimerze, schizofrenii. Na tym polega jego fenomen.
Wszystkie kannabinoidy działają antywirusowo, antygrzybicznie, antypasożytniczo oraz antyrakowo.
CBG i CBGA stymuluje wzrost i regeneracje kości, przeciwdziała stanom zapalnym, uśmierza ból, działa odmładzająco na skórę(w końcu jako komórka macierzysta daje siłę i początek całej Świętej Roślinie).
Istnieje już również wiele badań na temat działania wysokich stężeń (50%) CBGA. Jest to już dawka terapeutyczna dla osób z rozwiniętymi zmianami nowotworowymi, glejakami.
Zapraszam do wysłuchania bardzo ciekawych, pełnych wiedzy audycji na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=yuEtt6JdW8o
https://www.youtube.com/watch?v=BT8NMaW1ESw

Leave a Comment